Każdy posiadacz automatycznej skrzyni biegów swoim samochodzie doskonale wie, że należy co jakiś czas dokonywać w niej wymiany oleju. Jeśli przymierzasz się do zakupu takiego auta, musisz zdać sobie sprawę, że to proces bardzo ważny i należy wykonywać go ze szczególną dbałością, ponieważ niedopilnowanie może doprowadzić do zepsucia się skrzyni, a to wiąże się z dużymi kosztami, które należy włożyć w naprawę, a tego z pewnością nie chcesz.

Czasami spotykamy się z informacjami, że istnieją skrzynie automatyczne, w których nie trzeba dokonywać wymiany oleju. Z całą stanowczością możemy zaprzeczyć takim doniesieniom. Każdy samochód ze skrzynią automatyczną wymaga co jakiś czas wymiany oleju, tak jak regularnie wymieniamy olej silnikowy. Czasami można spotkać się z tak zwanym olejem „life time”, ale należy pamiętać, że faktycznie jego funkcjonalność jest na całe życie, ale… Brane jest tutaj pod uwagę całe życie skrzyni, a nie samochodu. Zatem wymiana skrzyni wiąże się z wymianą oleju. Producenci podają zazwyczaj kiedy należy wymienić skrzynię biegów lub poddać ją całkowitemu remontowi. Zwykle jest to około 200tys. km. Porównując to z koniecznością wymiany oleju w skrzyni (zwykle 50tys. km) to bardzo długi okres. Warto jednak mieć na uwadze, że koszt wymiany oleju jest kilka, a nawet kilkanaście razy tańszy niż koszt naprawy czy wymiany skrzyni biegów. Co więc opłaca się bardziej? Wymiana/naprawa skrzyni czy częstsza zmiana oleju? Zdecydować musisz sam.

W naszym warsztacie proponujemy Ci dynamiczną wymianę oleju, która jest najnowocześniejszą techniką stosowaną w tym procesie. Dzięki niej pojawiła się możliwość wymienienia całego oleju znajdującego się we wnętrzu, a nie tylko ok. 50% jakie udaje się uzyskać metodami tradycyjnymi.

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegów pozwala na usunięcie go ze wszystkich przewodów, konwertera i innych miejsc, w których zazwyczaj osadzają się resztki. Z tego względu tradycyjne metody wymiany oleju, śmiało można nazwać mieszaniem starego oleju z nowym. Przy dynamicznej wymianie oleju w skrzyniach automatycznych taka sytuacja nie ma miejsca, więc wiąże się to ze znacznie lepszym działaniem wpływającym na korzyść samochodu.

Jeśli chcesz, aby ktoś zadbał o Twój samochód i wymienił olej w skrzyni jak należy – zapraszamy do naszego warsztatu. Poradzimy sobie z każdym samochodem!